کدام عینک برای من مناسب است؟ عینک مطالعه دو کانونی، پیشرونده یا تک دید؟

کدام عینک برای من مناسب است؟ عینک مطالعه دو کانونی، پیشرونده یا تک دید؟

خیلی خوبه بالای 40 سالگی

نه، 40 واقعاً 20 جدید نیست. این به این دلیل است که در 40 سالگی شما واقعاً از نظر شخصی و حرفه ای بر خلاف زمانی که 20 ساله هستید، شروع می کنید به خودتان. مطمئناً شما اشتباهاتی انجام داده اید. چه کسی نکرده است؟ اما اکنون که بیش از 40 سال دارید، متوجه می‌شوید که در واقع از اشتباهات خود درس می‌گیرید، نه اینکه اشتباهات تکراری را تکرار کنید.

اما درست زمانی که شروع به گام برداشتن می کنید، متوجه می شوید که از نظر فیزیکی، بعضی چیزها به خوبی قبل عمل نمی کنند.

مثلاً مثل چشمان شما.

زمانی که جوان‌تر بودید، چه نزدیک‌بین، چه دوربین یا بینایی کامل، چشم‌هایتان می‌توانست برای دیدن چیزهای دور و نزدیک، چه با عینک طبی نگاه می‌کردید یا خیر، تنظیم شود. اما اکنون که وارد دهه پنجم زندگی خود شده اید، یک اتفاق عجیب رخ می دهد. متوجه می‌شوید که نمی‌توانید مانند گذشته چیزها را از نزدیک ببینید.

خواندن کتابچه راهنمای آموزشی؟ به هیچ وجه.

دستورالعمل روی بطری قرص؟ Fuggedaboutit.

اکنون متوجه می‌شوید که دائماً آنچه را که می‌خواهید بخوانید، عقب و جلو حرکت می‌دهید، در حالی که تلاش می‌کنید موقعیت دقیقی را پیدا کنید که بتوانید آن را به وضوح ببینید. شما آنقدر این کار را انجام می دهید که احساس می کنید یک ترومبون نواز هستید.

شما نمی خواهید آن را اعتراف کنید، اما می دانید که حقیقت دارد. وقت آن رسیده که به عینک های چند کانونی فکر کنید. یا حداقل عینک مطالعه.

اما چه چیزی باید بدست آورید؟ اگر از قبل برای اصلاح دید نزدیک یا دوربین از عینک استفاده می کنید، اولین چیزی که احتمالاً به ذهن شما خطور می کند دو کانونی است. اما چیزی که بلافاصله بعد از آن به ذهن شما خطور می کند، مادربزرگ، تاب دادن و بافتن و تماشای «متلاک» است.

با خودت می گویی که من نیستم. من نمی خواهم مردم به من نگاه کنند، آن خط روی عینک من را ببینند و فکر کنند “بیرون به مرتع.” شنیده اید که چیزهایی مانند عینک های دو کانونی بدون خط یا عینک های چند کانونی وجود دارد که به آن ها پیش رونده می گویند، اما در مورد آنها مطمئن نیستید. شنیده اید که برخی از افراد به سختی نقطه شیرین بصری خود را پیدا می کنند.
If you have any type of concerns concerning where and ways to make use of agahiglass.com, you can contact us at the internet site.

بنابراین شما عینک های جداگانه ای را برای دید فاصله، کامپیوتر و خواندن در نظر بگیرید. اما اگر قبلاً از لنزهای اصلاحی استفاده می کنید، ممکن است نخواهید نگران استفاده از چندین جفت عینک باشید. “لیوان ها در تمام خانه پخش شده اند؟” اوه “عینک خواندن روی زنجیر؟” حتی با تاکید بیشتر: اوه اوه. یک بار دیگر تصویر وحشتناک به ذهن خطور می کند: مادربزرگ.

نگران نباشید. تو مادربزرگت نیستی شما سال ها از مراسم ویژه پرندگان اولیه در Denny’s فاصله دارید. تنها چیزی که نیاز دارید کمی کمک برای پیرچشمی است.

من چی؟ باشه توضیح میدیم زمانی که جوان هستید و ماهیچه های چشم شما خاصیت ارتجاعی دارند، به راحتی منبسط و منقبض می شوند تا به عدسی چشم شما اجازه تغییر شکل داده شود تا بتوانید اشیا را به وضوح در فواصل مختلف ببینید.

به این فرآیند تطبیق می گویند.

اما بعد از اینکه ماهیچه های چشم شما حدود 40 سال این کار را انجام می دهند، مانند سایر عضلات شما کمی خسته و سفت می شوند. در نتیجه، دیگر ماهیچه های چشم شما نمی توانند به این راحتی منبسط و منقبض شوند تا فرآیند تطبیق را فعال کنند.

به این حالت پیرچشمی می گویند.

اگر آن را دارید، و وقتی به 40 سالگی رسیدید، راهی برای دور زدن آن وجود ندارد، به نوعی قدرت بزرگنمایی خواندن نیاز خواهید داشت. بنابراین بیایید به گزینه های مختلف نگاه کنیم تا ببینیم کدام یک برای شما مناسب است.

مجدداً، اگر قبلاً از عینک اصلاحی استفاده می کنید، لنزهای چند کانونی به احتمال زیاد بهترین گزینه شما خواهند بود. پس بیایید با دو کانونی شروع کنیم.

افرادی که دو کانونی را دوست دارند ترجیح می دهند دید دور و نزدیک خود را به وضوح با یک خط قابل مشاهده از هم جدا کنند. آن‌ها اهمیتی نمی‌دهند، یا کمتر به این موضوع اهمیت می‌دهند که این در مورد سنشان چه می‌گوید. با این حال، افرادی که روش اصلاح بینایی خود را دوست ندارند از پدیده ای به نام “پرش تصویر” که به تغییر ناگهانی دید از فاصله دور به دید نزدیک اشاره دارد، شکایت دارند که می تواند باعث سردرگمی شود.

پیرچشمی هایی که خواهان ترکیب نرم تری بین دید از راه دور و نزدیک هستند، لنزهای چند کانونی را ترجیح می دهند که هیچ خط قابل رویتی که بخش فاصله بزرگتر و بخش نزدیک کوچکتر را از هم جدا می کند، ترجیح می دهند. این دو کانونی خط نامرئی (یا دقیق تر، چند کانونی) مترقی نامیده می شوند.

به این دلیل که بینایی از دید دور به نزدیک بدون پرش تصویر “پیشرفت” می کند. علاوه بر این، بین بخشی از لنز با دید از راه دور و بخشی با دید نزدیک، بخشی از عدسی وجود دارد که دید متوسط ​​یا کامپیوتری را فراهم می کند.

بیایید کمی دقیق تر به این لنزهای چند کانونی بدون خط نگاه کنیم. پروگرسیوها را می توان سه کانونی بدون خط نیز نامید، زیرا سه میدان دید در لنز وجود دارد که هیچ خط قابل مشاهده ای آنها را از هم جدا نمی کند. این برای پنهان کردن نیاز شما به استفاده از “عینک افراد مسن” عالی است، اما هزینه دارد. به معنای واقعی کلمه، از آنجایی که عینک های پیشرو معمولاً گران تر از عینک های تک بینایی یا دو کانونی هستند. اما از نظر میزان تصحیح بینایی روی لنز جنبه ای نیز وجود دارد که باید به آن توجه کرد.

لنز بخش خواندن دو کانونی، همانطور که اشاره کردیم، تقریباً 28 میلی متر است. اما با پیشرونده ها، لنز بخش خواندن تقریباً نصف آن است، تقریباً 14 میلی متر عرض. علاوه بر این، هیچ تصحیح بینایی در دو طرف قسمت خواندن لنز وجود ندارد.

برای درک چگونگی پیکربندی یک لنز پیشرونده، به قارچ فکر کنید.

تصور کنید کلاه قسمت دید از راه دور لنز است. ساقه قارچ را به عنوان بخش میانی و خواندنی لنز با عرض حدود 14 میلی متر در نظر بگیرید. افرادی که بخش خواندن وسیع‌تری را که توسط لنزهای دو کانونی ارائه می‌شود، ترجیح می‌دهند، اغلب احساس می‌کنند که لنز پیشرونده راهرو خواندن دید نزدیک به اندازه کافی گسترده را فراهم نمی‌کند.

با این حال، پیشروها برای همه کار نمی کنند. برخی از افراد به فقدان یک خط قابل مشاهده که سه میدان کانونی را از هم جدا می‌کند، واکنش منفی نشان می‌دهند تا جایی که هنگام پوشیدن لباس‌های پیشرونده احساس سرگیجه یا حالت تهوع دارند. برای اکثر افرادی که برای اولین بار از عینک های پیشرفته استفاده می کنند، این مشکل در عرض چند دقیقه یا چند روز از بین می رود.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *